Radio Chicago

 WPNA 1490 AM

 

home  o rewii talentów uczestnicy sponsorzy galeria zdjęć english

 

regulamin

zgłoszenia

formularze

materiały audio

materiały video

 

 


 

 

Web templates for MS Expression Web 

O Rewii Talentów 2008...

 I Polonijna Rewia Talentów, która odbyła się 26 pażdziernika 2008 roku w liceum Guerrin Preparatory High School w River Grove to niewątpliwie ewenement tegorocznych obchodów Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w Ameryce .Widowisko nie tylko bardzo zajmujące i ciekawe, ale też niezwykle rozrywkowe i edukacyjne co jest  sukcesem wykonawców i organizatorów, ale też rodziców i nauczycieli w większości młodych wykonawców.

Dzięki inicjatywie producentów i autorów Radia Chicago WPNA-1490AM, redaktorom Waldemarowi Ładzie i Sławomirowi Bielawcowi (znani też jako B&L Production) społeczność polonijna mogła przedstawić się od swojej najlepszej, aczkolwiek do tej pory ukrytej strony:  talentów,zdolności, umiejętności różnego rodzaju i z rozmaitych dziedzin. Organizatorzy konkursu wykonali monumentalna pracę  przyjmując od maja zgłoszenia od ponad 400 osób, z czego do pólfinałów zakwalifikowało się około 200.

Uczestnicy konkursu w wieku od 6 do 80 lat zaprezentowali między innymi umiejętności wokalne, muzyczne, taneczne, zręcznościowe, cyrkowe, sportowe, recytatorskie i wiele innych.Konkurs i nagrodę główną w wysokości 500$ wygrał młody wirtuoz fortepianu 18-letni Bartek Ciężobka uczeń Szkoły Muzycznej im.Ignacego Jana Padrewskiego w Chicago i Glenbard East High School w Lombard. Fortepianu uczy się w klasie Jadwigi Niesiołowskiej. Zwycięstwo zapewnił sobie pięknym wykonaniem, na wysokim poziomie artystycznym,”Krakowiaka Fantastycznego” Ignacego Pedarewskiego.

Widowisko prowadzone  przez red.Bielawca i Ładę, dostarczyło wielu wrażeń i doznań artystycznych widzom wypełniającym obszerną aulę liceum Guerinn Prep.

Jan Stach, najstarszy uczestnik konkursu,zadziwił rzadkimi umiejętnościami gry na listku.Nie zabrakło autentycznej egzotyki, albowiem tradycyjny taniec hinduski wykonała Joanna Sielewicz.Karina Kumas zachwyciła  profesjonalną  interpretacją znanej piosenki „ Okularnicy”. Młodzieżowy bandrockowy Circular Soul podobał się w bardzo dobrej interpretacji kultowego przeboju Blackoutów ”Kiedy byłem małym chlopcem...”. Dużo dynamicznego tańca w ciekawej choreografii i wspaniałych kostiumach przedstawili artyści grupy JUMP. Prawdziwym showem okazał się występ grupy skrzypcowej Happy  Fiedlers. To tylko niektóre przykłady z bogatego programu Rewii. Apogeum radości i emocji przyniósł wielki finał ze wszystkimi artystami na scenie. Pożegnalną piosenkę „tyle słońca w naszym mieście” w wykonała Dorota Animucka-Kozłowska. W naglośnieniu Przędsięwzięcia pomagały polonijne media w tym Dziennik Związkowy i SZIKAgowianka (obecnie Polki w Świecie). Na szczególną wdzięczność za dostarczone wsparcie zasługują sponsorzy na czele z firmą Jewel-Osco.    

         

 

sponsorzy główni: