Radio Chicago

 WPNA 1490 AM

 

home  o rewii talentów uczestnicy sponsorzy galeria zdjęć english
logo


USA: II Polonijna Rewia Talentów Radia Chicago WPNA 1490 AM

 

http://polonia.pap.pl/2009/10/w_519.jpg

http://polonia.pap.pl/images/prawy-j.gif

http://polonia.pap.pl/images/dol-j.gif

http://polonia.pap.pl/images/rozek-j.gif

Blisko 120 artystów in spe uczestniczyło w tegorocznej II Polonijnej Rewii Talentów zorganizowanej 25 października 2009 roku dzięki pomysłowości i inicjatywie dziennikarzy Radia Chicago WPNA 1490 AM, redaktorów Sławomira Bielawca i Waldemara Łady - pisze red. Andrzej Mikołajczyk.

Finał Rewii Talentów odbył się w niedzielę 25 października w szkole średniej Guerrin Preparatory High School w River Grove. Finały obserwowało kilkaset osób.

Gościem specjalnym Koncertu Finałowego była laureatka finałów polskiego konkursu "Mam talent" - piosenkarka, wokalistka, aktorka - Asia Si, która pochodzi z Chicago.

Organizatorzy podkreślali wielokrotnie w trakcie konkursu, że Artysta – to osoba, która mając odpowiednie predyspozycje umie je ciężką pracą rozwijać i kształcić. Bowiem tylko w 30% o sukcesie decyduje talent, aż 70% to mozolna praca, zapał i oddanie swym zainteresowaniom.  W chicagowskim środowisku polonijnym jest ogromna grupa  ludzi zdolnych i ambitnych, dla których sztuka, sport, zainteresowania stały się nieodłączną częścią codziennego życia. Rewia Talentów ma pomóc w promocji takich osób, utorować im drogę do szerszej publiczności, dać możliwość zaprezentowania swych umiejętności.   […] W naszym konkursie nie ma uczestników przegranych i wygranych. Ci, którzy zdobywają nagrody i wyróżnienia mają  powód do dumy, że ich ciężka praca została dostrzeżona, inni – bodziec do dalszej nauki i rozwijania swych zdolności.

Organizatorzy przesłuchali 120 osób, które zgłosiły się do konkursu, z tego do półfinałów zakwalifikowało się około 20 osób. Uczestnicy konkursu to w większości dzieci, młodzież. Niektórzy uczestnicy to osoby dorosłe. Prezentowali swoje umiejętności wokalne, instrumentalne, taneczne, akrobatyczne, recytatorskie. Magda Huk, zaprezentowała tresurę psa, co szczególnie podobało się młodszym uczestnikom.

Konkurs prowadzony przez redaktorów Bielawca i Ladę – muzyków z wykształcenia, absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie – pozwolił zobaczyć niezwykłe i różnorodne talenty wśród polonijnych dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie to wychowankowie różnych szkół muzycznych, tanecznych, wokalnych, którzy pod okiem doświadczonych nauczycieli rozwijają swoje uzdolnienia i talenty. Każdy miał szansę zaprezentowania własnych umiejętności, talentów, wiedzy.

Jury konkursu pracowało od godziny 10:00 rano do późnych godzin wieczornych, aby wyłonić zwycięzców Rewii Polonijnych Talentów.

W roku 2009  w Jury zasiedli:

Mieczysław Wolny - przewodniczący - artysta muzyk, kompozytor, aranżer, pedagog, jazzman; Asia Si - laureatka finałów polskiej edycji "Mam talent"; Stefan Niedorezo - artysta rzeźbiarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, pedagog ; Bartłomiej Kurela - HOP Models & Talent Agency Atlanta, Georgia - agencja aktorsko– modelingowa; Sławomir Bielawiec - Radio Chicago, artysta muzyk, jazzman, aranżer, kompozytor; Waldemar Łada - Radio Chicago, muzyk, pedagog.

Przedstawiciele jury podkreślali, że poziom tegorocznej Rewii Talentów był bardzo wysoki i Jury miało nie lada problem, aby wyłonić laureatów.

Laureatem nagrody “Najlepsza z Najlepszych” ("Best of the Best") 2009 II Polonijnej Rewii Talentów Radia Chicago została Marcelina Suchocka.

Artystyczną oprawę koncertu finałowego przygotowała grupa taneczna JUMP pod kierownictwem małżeństwa Ewy i Wacława Barnaków. Zaprezentowali najnowsze układy choreograficzne i swój profesjonalny kunszt.  Artyści z grupy JUMP są od kilku lat wspaniałą wizytówką wielu imprez polonijnych i mają za sobą wiele występów w ważnych wydarzeniach polonijnych w Chicago, także i w Polsce.

Po wręczeniu nagród wystąpiła ASIA SI, laureatka finału konkursu MAM TALENT w Polsce.

Sponsorami medialnymi Polonijnej Rewii byli dziennikarze WPNA 1490 AM, w tym Radio Chicago, Dziennik Związkowy, Polki w Świecie (była Szikagowianka), Express, TV Polsat International – Oblicza Ameryki, Telewizja Publiczna Chicago i inne. Wiele innych programów pomagało w propagowaniu konkursu.

Rewia była znakomitym przeglądem również dla rodziców, którzy mogli zobaczyć różnorodne możliwości kształcenia dzieci i młodzieży w polonijnym środowisku.

Życzymy organizatorom wytrwałości w kontynuowaniu znakomitego pomysłu przeglądu polonijnych talentów.

Warto przypomnieć, że październik jest corocznie obchodzony jako Miesiąc Dziedzictwa Polskiego w Illinois i w Ameryce...

@ Tekst i zdjęcia: Andrzej Mikołajczyk, Chicago, 27 października 2009 r.

Magdalena Huk "Dzika " i jej pies

 

zakończenie Koncertu Finałowego

 

 

Copyright B&L Production, Inc.2009.  All Rights Reserved.