Radio Chicago

 WPNA 1490 AM

 

home  o rewii talentów uczestnicy sponsorzy galeria zdjęć english

 

Web templates for MS Expression Web


Szikagowianka, Listopad 2008                                   <obejrzyj ten artykuł w wersji PDF>
<artykuł 2>              <artykuł 3>

WIELKIE BRAWA
dla organizatorów
POLONIJNEJ REWII TALENTÓW


 
Najważniejszym wydarzeniem kulturalnym ostatniego kwartału tego roku bez wątpienia była Polonijna Rewia Talentów zorganizowana przez założycieli i producentów Radia Chicago wpna1490 am – Waldemara Ładę oraz Sławomira Bielawca.

Celem przedsięwzięcia było wyłonienie i jednocześnie pokazanie mieszkańcom Chicago uzdolnionych osób pochodzenia polskiego z terytorium Wietrznego Miasta. Zainteresowanie imprezą przeszło oczekiwania organizatorów. Do konkursu zgłosiło się ponad 400 osób z czego do finałów wyłoniono dwustu uczestników, a spośród nich dwudziestu, z których siedmiu otrzymało wyróżnienia, a jeden tytuł The Best of the Best.

Wiek uczestników również był zróżnicowany, bowiem, plasował się w przedziale od 5 do 80 lat.

W gronie głównych wyróżnionych znaleźli się: Kaya Wołuszko, Andrzej Walkosz-Berda, Mateusz Kubak, Marianna Kraśko, Ola Kwaśny, Kinga Cooper, Rafał Młynarski .
Grupa półfinalistów była nieco szersza i obejmowała:
Circular Soul-grupę rokową w składzie: Patryk Wąsewicz, Gabriel Chorabik, Patryk Rotunno, ponadto: Maryann Kraśko, Dawid Kołodziej, Joanna Sielewicz, Alexander Kamysz, Sebastian Sewera, Nicole Rybak, Jan Stach, Katarzyna Wójcik, Katarzyna Lis, Marek Lichota, Karina Kubas, Natalia Głowacka, Karolina Nowobilska, Dustin Piłat, Daniel Lokic oraz Modern Dance Trio w składzie: Sabina Barnak, Agnieszka Barnak i Lizzy Buczak.
Były również wyróżnienia dziennikarzy, które otrzymali: grupa skrzypcowa-Happy Fiddlers, Grupa Taneczna-Latino Modern Rumba, grupa Tańca Nowoczesnego Jump oraz Anna Skowron i Ryszard Kickmunter.

Konkurs i nagrodę główną w wysokości $ 500 wygrał wirtuoz fortepianu, 18-letni Bartek Ciężobka, który jest uczniem Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Chicago i Glenbard East High School w Lombard.

Licznie zgromadzeni widzowie, a także media oceniły poziom przygotowania rewii jako bardzo wysoki. Doskonałe prowadzenie, różnorodni uczestnicy oraz zadowolona publiczność złożyli się na niepodważalny sukces organizatorów imprezy, czyli właścicieli B&L Production – Sławomira Bielawca oraz Waldemara Łady, który jednocześnie był pomysłodawcą tego konkursu. To właśnie Waldemar Łada na początku tego roku zaproponował redakcji, prowadzonego przez siebie radia, uczestnictwo w przygotowaniach do polonijnego Talent Show, który miał stać się imprezą odróżniającaąsię od innych przedsięwzięć polonijnych – nie zawsze trafionych w gusta i potrzeby widza. W przypadku Rewii Talentów przewidywania redaktora porannej audycji sprawdziły się i impreza okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę". Świadczy o tym zaangażowanie uczestników oraz ich różnorodność. Na scenie audytorium Guerrin Preparatory High School w River Grove pojawili się, bowiem,  wokaliści, zespoły muzyczne, pianiści, tancerze, projektanci mody, modelki, recytatorzy, magicy, kucharze, jak i osoba grająca na listku czy kawałku papieru.

Podsumowując trzeba podkreślić, że organizatorzy Polonijnej Rewii Talentów zasługują na ogromne brawa uznania oraz zachętę do podjęcia się podobnego przedsięwzięcia w przyszłym roku tak, aby uczynić to wydarzenie cyklicznym.

 Anna Barauskas

<artykuł 2>      <artykuł 3>

 

   Copyright B&L Production, Inc.2009.  All Rights Reserved.